Jdi na obsah Jdi na menu
 


Statistika

Obrazek Původně jsem si začal dělat záznamy pro účely servisu kola a zapisoval si kromě kilometrů i vynaložené částky na vybavení a opravy. Když jsem ale zjistil, že cena za kilometr na kole je skoro srovnatelná s jízdou autem a náklady překročily půl milionu korun, tak jsem excelovskou tabulku hezky rychle zredukoval.

Je 10. června 2016 a na kole jezdím 22 let a něco. Je pátek, mám volno, je dlouho vidět a tak jsem si zajel do překrásného údolí Rakovnického potoka. Z Prahy jsem se vymotal přes Radotín, Beroun, Žloukovice, Roztoky, Křivoklát a Městečko. Asi tři kilometry před Rakovníkem jsem přetočil tachometr přes 200 000 kilometrů (VDOčko je jen do 100 000 km). Nebylo moc horko, něco málo přes 20°C a tak se dobře jelo. Zpátky jsem to vzal přes Nové Strašecí a Lány, ale v lesích jsem párkrát zakufroval. Nicméně, po 172 kilometrech jsem dorazil ještě za světla domů.

Aby to nebylo jednoduché, o týden později, 17. června jsem ujel necelý kilometr a když jsem míjel zaparkované auto, tak se tři metry přede mnou otevřely dveře u řidiče. Skoro jsem stačil uhnout, ale opravdu jen skoro. Chyběly asi dva centimetry a protože jsem jel třicítkou, následoval nekompromisní náraz a pád. Bohužel, kromě naražených žeber a několika modřin, to odnesla klíční kost.